Chemsys 267 – Vesijahutustsükli töötlemine, mikrobiotsüüd

Toote kirjeldus

Chemsys 267 – see on eriliselt efektiivne isotioliinide alusel toodetud biotsüüdi preparaat laialdase toimimise spektriga. Toodet kasutatakse bakterite, seente, vesikasvude ja teiste mikroorganismide kasvamise kontrolli all hoidmiseks. Nimetatud biokooslused on bioloogilise saastaumise tekkepõhjuseks ning vähendavad industriaalsete jahutussüsteemide töö efektiivsust. Chemsys 267 kasutatakse pöördjahutussüsteemides, konditsioneerimise süsteemides, tööstusliku toorvee säilitamise mahutites.

Kasutusala

Chemsys 267 omab piisavalt efektiivseid biotsüüdi-, fungitsüüdi- ning algitsüüdi omadusi, milline asjaolu võimaldab selle reagendi edukat kasutamist gradiiride, soojusvahetite, veereservuaaride ja teiste veesüsteemide bioloogilise puhtuse hoidmisel.

Need Chemsys 267 toote omadused on seletatavad tema purustatava toimega bioraku tuuma fosfolipiididele, mille tõttu biorakk kaotab oma pooldumise võime. Biotsüüd samuti purustab juba olemas olevad limaga kaetud biokasvud, mis aga ei ole lihtne kuid see toimub tänu biotsüüdi headele biodisperheerimise omadustele.

Chemsys 267 ei lendle, ei moodusta vahtu, on stabiilne, ei aurustu, tänu millele on garanteeritud konstantne töödoosi suurus. Chemsys 267 ei tekita korrosiooni, ei reageeri metallidega, kummidega ja teiste materjalidega, millest jahutusseadmestik on valmistatud. Toodet võib kasutada nii leelises kui ka happelises keskkonnas.

Chemsys 267 on koostoimiv kõigi teste kemikaalidega, milliseid kasutatakse jahutussüsteemi töötlemisel.Toode on hästi lahustuv vees igasugustes proportsioonides ning tema iseärasuseks on hea lahustuvus paljudes orgaanilistes, alifaatilistes ning aromaatilistes lahustites.
See ajaolu on väga tähtis nende süsteemide jaoks, kus ringlusvette satuvad tihti orgaanilised saasteained, millised katavad kilega bioloogilisi masse ning takistavad biotsüüdide toimimist.

Toote eelised

 • toode on efektiivne väikeste kontsentratsioonide korral ning laias pH-väärtuste diapasoonis;

 • tänu vedelale olekule toodet on lihtne käsitleda;

 • ei lendle;

 • ei vahustu;

 • ei ole korrosiooniaktiivne ega suurenda soolasisaldust;

 • bakteritsüüdise toime lai spekter.

Toote füüsikalised andmed

 • Välimus: heleroheline vedelik

 • Aktiivained: isotiosoliinid

 • Tihedus (20 oC  juures): 1.05±0.05

 • pH: > 6,9 – 7,1

 • Külmumise punkt: -3 oC

 • Lahustub vees igasugustes proportsioonides

Soovitused doseerimiseks

Chemsys 267 kasutatakse vesikasvude-, bakterite-, ja seente kasvu kontrollimiseks gradiirides ning pöördvesijahutuse teistes osades.

Chemsys 267 doos arvutatakse lähtudes üldisest veekogusest süsteemis ning moodustab 20 – 80 gr/m3 kohta. Algitsüüdi efekt väljendub juba kontsentratsiooni korral 10 gr/m3 kohta. Pöördsüsteemi puhastamise algusšoki doos – 50 – 80 gr/m3 vee kohta. Algšoki doosi kordamine võib olla vajalik. Järgnevad produkti lisamised koguses 20 – 50 gr/m3 kohta teostatakse kevadel ja suvel kord nädalas, sügisel ja talvel 1-2 korda kuus. Biotsüüdi sisestamise sagedus sõltub lisatud värske vee kogusest ning mikrobioloogiliste probleemide astmest. Ei ole soovitav pidev doseerimine vältimaks bioorganismide arengu tolerantsust ning nende spooride moodustamist.

Doseerimise juhtimist teostatakse bioloogilise testeerimise spetsiaalsete meetodite abil (kolooniate üldise arvu määramine) või lihtsa visuaalse vaatlemisega.

Taarapakend ja käsitlemine

Chemsys 267 pakendatakse plastmasskanistritesse mahutavusega 20 liitrit (20 kg), 60 liitrit (59 kg), 200 liitrit (200 kg) või 1000 kg konteineritesse.
Alalhoidmine toimub tavalistes laoruumides õhutemperatuuriga 5 – 30 ° C, normaalse niiskusega ning hea ventilatsiooniga tingimustes. Chemsys 267 säilitab enda omadusi hermeetiliselt suletud pakendis minimaalselt ühe aasta kestel. Peale pakendi `avamist toodet peab ära kasutama 4 nädala jooksul.

Üksikasjalik informatsioon toote alalhoidmise ja tema käsitlemise kohta on äratoodud Toote Sertifikaadis.